אשה שאינה מוצאת בזמן המלחמה מישהי שתשלים לה את הלק ג'ל בציפורניים ויש לה ליל טבילה

8 (1)
הרב אלון בן שבת

שאלה

שלום

יש לי לק ג'ל בציפורניים שעשיתי לפני כמה זמן וכעת כשהציפרון גדלה נותר חלק מהציפורן שהוא לא מושלם ואין עליו לק ג'ל ובגלל המצב הקשה ששורר בארץ מחמת המלחמה הקשה שיש בדרום איני מוצאת מישהי שיכולה להשלים לי את הציפורן , האם אני יכולה לטבול כך?

תשובה

שלום וברכה
מאחר וראיתי רבים השואלים כן ראיתי לנכון להביא כאן מש"כ מו"ר הגר"מ פנירי שליט"א באבני שהם החדש (במילואים לקצח עמ' נב) בדומה לזה בתקופת הקורונה

וז"ל, "עקב פרוץ מגפת הקורונה באביב תש"פ שהיו זמנים בהם הוטל סגר ונבצר לקוסמטיקאיות לעסוק במלאכתן, נותרו נשים רבות במצב בו נוצר מירווח בין הבנייה לבין הציפורן הטבעית, ועכ"ז יצאו כך מביתן לעבודות חיוניות ולקניות ואף לשמחות, וכל כהאי גוונא איכא למימר דרוב נשים אינן מקפידות, ובהצטרף סברת הרמב"ם דאזלינן בתר קפידא דידה, כל שאומרת שאינה מקפדת על זה, אפשר להטבילה כך" עכ"ל.

לכן להלכה גם במצב הזה בזמן המלחמה אם האשה אינה מוצאת מישהי שיכולה לסדר לה את הלק ג'ל יש להקל לה לטבול כך.

בברכה

אלון בן שבת

לא מוצא תשובה? שאל אותנו

אפשר לשאול גם כאן:

שתף עם חברים

תורמים לכתר תורה ושומרים על הטהרה

שאלות נוספות

בישול בתשעה באב אחר חצות לצורך השבת

בין המיצרים

שלום רציתי לשאול אם מותר לי לבשל ביום תשעה באב אחר חצות לצורך מוצאי תשעה באב ולצורך יום השבת שהוא יום למחרת תשעה באב?
8 (1)
הרב אלון בן שבת

אכילת בשר בסעודת מצווה ביום טבילה

טהרה

רציתי לשאול למנהלת שלי בעבודה יש היום ברית ואני מוזמנת והלילה אני צריכה לטבול האם מותר לי לאכול בברית בשר אף שזה יום טבילה? אגב הברית שבוע שחל בו ט' באב האם זה משנה?
הרב-יצחק-עמיאל-ירושלים-removebg-preview
הרב יצחק עמיאל שליט"א

לסמוך על גדר ביטחון לעניין טלטול ברשות הרבים בשבת

עירובין

שאלה אני גרה באחד מישובי העוטף בדרום אשר ניזוקו מאירועי ה - 7/10 ובתוך הנזקים נפגע גם העירוב בישוב ואין מי שיעמוד כעת להחזירו על מתכונתו, האם יש איזה דרך לסמוך ולהתיר הטלטול ביום השבת?
8 (1)
הרב אלון בן שבת

המתנת 6 שעות אחר אכילת תבשיל פרווה בתוך שקית קוקי שמונחת בתוך תבשיל בשרי

בשר וחלב

שלום לכבוד הרב שמעתי בזמן האחרון שישנם רבנים שמורים לכתחילה למי שאינו רוצה להיות בשרי ביום שבת קודש ובמקום לאכול מהחמין הוא רוצה לאכול אך ורק מהשקית "קוקי" שיש בה אורז פרווה, שאכן כיון שהשרוול של השקית מחוץ לסיר הם טוענים שהשקית לא בולעת כלל מהתבש...

שקיפות עורפית

הריון

שלום וברכה אני בגיל 37 וכעת אני בהריון והרופאים ממליצים לעשות בדיקת שקיפות עורפית. האם זה נכון לעשות את הבדיקה הזאת?
8 (1)
הרב אלון בן שבת

האם מותר לבצע הפלה תוך 40 יום?

הפלות

לכבוד הגאון המובהק, אור לו כברק, אשר עיניו שטות כיונים על אפיקי מי הש"ס והפוסקים, כמוהר"ר משה פנירי שליט"א גאב"ד בית ההוראה אפיקי מים בעיר ירושת"ו כבודו נשאל על אודות מעשה ביש אשר נעשה תחת השמש, ונדרשתי מכבודו לחוות דעה על המקרה הלז. עקרי פרטי המע...
תמונה יגאל אלון
הרב יגאל אלון

העלון השבועי

מבית כתר תורה- בו תקבלו כל שבוע מאמרים נפלאים מפרשת השבוע, הלכה למעשה בענייני השעה, סיפורים מקורות חייהם של גדולי ספרד ועוד. תוכלו גם להקדיש את העלון לזכות יקיריכם.